Закрыть
Заказать звонок
[contact-form-7 id="32" title="Заказать звонок"]
Наш адрес
Одесса, Преображенская, 66
vibertelegram

“Життя – це рух, а ролики – це швидкий рух” – інтерв’ю з Олександром Симоненком

Вячеслав 20 Вересня, 2022
Роликові ковзани

Кажуть, що тільки ледачі не катаються на роликах. Якось станеш на ковзани – і все, розумієш, що це надовго, просто класний варіант провести свій вільний час. Втім, купити ролики сьогодні – це не лише активний відпочинок та розвага, а й професійний спорт.

Про роликовий спорт в Україні читачам нашого сайту розповідає голова Української федерації роликового спорту, володар Кубка світу Олександр Симоненко. Досі він 4-5 разів на тиждень, а то й частіше намотує кілометри київськими вулицями. На міжнародних змаганнях виступає поряд із 18-річними юнаками, хоча цього року йому виповнилося 44. Олександр Симоненко запевняє, що ніколи не залишить цей вид спорту, докладе максимум зусиль для його популяризації в Україні.

Про спорт в Україні та початок кар’єри

Олександр Симоненко

— Олександре, коли почали активно розвивати роликовий спорт в Україні?

— З 2006 року, хоч роликовий спорт, звісно, існував дуже давно. Один із наших спортсменів-ветеранів відзначає ювілей – 50 років у цьому спорті. Перші змагання, в яких він брав участь, відбулися 1962 року. Активно, повторюся, ми почали розвивати його з 2006 року.

— А скільки років ви у цьому спорті?

— Не підрахую, хоч у минулому я займався швидкісним бігом на ковзанах. А оскільки сьогодні наші зими не дають нам можливості займатися, адже лід не вартує всієї зими, то виникла ідея активно зайнятися роликами. Тим більше, що на той час вже понад 100 країн світу культивували цей вид спорту. Це і США, і Венесуела, і Бразилія, Південна Корея, Тайвань, Гонконг, Китай, Італія, Франція, Бельгія та багато інших.

Ролики на міжнародній арені

— Інтерконтинентальний спорт, до Олімпійської родини не входить… Чому?

— Багаторазово міжнародна федерація подавала заявку на включення роликового спорту до списку олімпійських дисциплін, але, мабуть, ще не настав час. Востаннє, коли було голосування, ролики лідирували з відривом від найближчого конкурента на 12,5%. Але перевагу все одно віддали гольфу… Прикро, адже про популярність спорту можна говорити дуже довго, за офіційними даними, понад 500 мільйонів займаються роликовим спортом. А уявляєте, скільки неофіційно, на рівні любителів захоплюється?

— Які міжнародні змагання проводяться?

— Якщо говорити про масштабні міжнародні змагання з роликових ковзанів, таких як ролер-марафони в Берліні, то вони збирають приблизно 10 тисяч учасників. І це при тому, що вони обмежують кількість. Ми шість разів поспіль брали участь у цих змаганнях. Можу сказати, що це велике свято для Німеччини, адже приїжджає багато вболівальників з усіх країн світу. У вересні цього року традиційний берлінський марафон пройде вже 39 разів. У світі багато міжнародних змагань. Загалом це дуже видовищний та динамічний вид спорту. Усі дисципліни роликового спорту дуже популярні, навіть в Україні вони збирають колосальну кількість учасників та вболівальників.

Ми нещодавно займаємося, але маємо великі досягнення, адже виступаємо на чемпіонатах та Кубках світу, Європи. Наші спортсмени досягли певних висот. На етапах Кубка світу ми входимо до десятки найкращих.

Враховуючи, що це професійний вид спорту, а ми займаємося як любителі (адже всі за власні кошти нам ніхто не допомагає), ми показуємо насправді хороші результати. Нещодавно повернулися з Кубка Європи в Чехії, де наші дівчата посіли 2-3 місце, а в естафетній гонці виграли. З нами починають зважати. Дуже тішить те, що Міжнародна федерація пропонує в Україні проводити етапи міжнародних змагань.

Розвиток роликового спорту та тренерська діяльність в Україні

— Як роликовий спорт розвивається в Україні? На що робиться наголос?

— У нас ведеться розвиток наступних напрямків: спідскейтинг – швидкісний біг, який є одним із найпопулярніших та найстаріших видів роликового спорту; слалом – катання між фішками з виконанням складних мистецьких елементів; інлайн хокей – хокей на роликах; фріскейтинг – різні види стрибків, трюків, ігрові дисципліни; артистик – фігурне катання на роликових ковзанах.

— Хто тренує спортсменів у цих дисциплінах?

Мені вдалося залучити заслуженого тренера України Какшарова Миколу Михайловича. Це людина, яка виховала вже не одного спортсмена міжнародного класу, рекордсменів світу. На жаль, він залишився «поза справами» в нашій країні. Без зарплати, без роботи… І завдяки нам та нашій федерації він повернувся до роботи, активно займається тренерською діяльністю. У радянські часи він закінчив вищу школу тренерів з відзнакою.

— Щороку в Києві проходить ролер-марафон, який організує ваша федерація…

— Так, традиційно на День столиці ми проводимо київський ролер-марафон. Вшосте ми зібрали велику аудиторію вболівальників та учасників з різних країн. Це поляки, чехи, американці. Минулого року ми запросили провідних спортсменів із Німеччини на українські змагання, вони зробили гарну рекламу нашій країні.

Популярність та безпека – нерозлучна зв’язка

— Роликовий спорт стає дедалі популярнішим. Чим зумовлена мода на нього?

— Ролики не мають жодних вікових обмежень. Це один із найдемократичніших та найдоступніших видів спорту в Україні, що дозволяє вести активний спосіб життя з невеликими витратами. Я завжди наводжу приклад: сім’я може дозволити собі купити велосипед, але три велосипеди купити складніше, ніж три пари роликів. Навіть зберігання та догляд не викликають особливих проблем та труднощів… До речі, часто буває так, що починають діти, а підключаються батьки.

Крім того, у роликовому спорті немає обмежень за віком, статтю чи соціальним статусом. Займаються школярі, студенти, люди різних професій. Не можу не згадати лікаря-реаніматолога Анатолія Булгакова із Харкова. Також підкреслю, що імениті спортсмени з різних видів спорту, олімпійських та неолімпійських, не проти покататися, щоб підтягнути форму та відпочити.

— Ролики – травматичний вид спорту?

— Швидкості високі, але якщо спортсмен екіпірований – шолом, налокітники, наколінники та рукавички, – травм можна уникнути. У нас це екіпірування обов’язкове, а на міжнародних змаганнях – лише шолом та рукавички. Якщо говорити про травми серйозного ґатунку, то вони дуже рідкісні. З найменшими ролерами ми відпрацьовуємо техніку падіння, хоча ці уроки не оминають нікого з наших спортсменів.

Про розвиток і плани коротко

— Чи розвивається ваш спорт у регіонах?

— Ще й як! Найактивніше у Києві, але хвиля розвитку сягає від Харкова до АР Крим і тягнеться аж до Західної України. Хочу відзначити Чернівці, Донецьк, Дніпропетровськ, тобто як маленькі міста, і великі. Вже майже у двох десятках регіонів зареєстровано осередки федерації. Наш спорт набирає обертів.

— Які найближчі плани?

— Ми плануємо взяти участь у чемпіонаті світу, де проходитиме відбір на Світові ігри. Сподіваємось, що наші спортсмени зможуть отримати ліцензію. Усього 30 ліцензій на весь світ. Конкуренція дуже висока.

Головна наша мета – культивація спорту в масах. Ми переймаємо європейський досвід, розпочинаємо нічні катання та інші різноманітні популяризаційні заходи, від майстер-класів у школах до тренінгів у парках. З осені ми будемо вводити хокей на роликах. Переконані, що ця дисципліна роликового спорту завоює любов ролерів.

Авторизація
*
*
Генерація паролю