Закрыть
Заказать звонок
[contact-form-7 id="32" title="Заказать звонок"]
Наш адрес
Одесса, Преображенская, 66
vibertelegram

Чому підшипник для скейтборду ABEC-rating має (не має) значення

Вячеслав 21 Травня, 2024

У дитинстві я думав, що вищий рейтинг ABEC означає швидші підшипники, деякі хлопці в місцевому парку хвалилися своїми підшипниками ABEC-7 і тим, наскільки швидше вони тепер можуть їздити. Я думаю, що це був свого роду ефект плацебо, тому що насправді ABEC не має нічого спільного з якістю ваших підшипників.

Чи дійсно рейтинг ABEC має значення при виборі підшипників для скейтборду? Відповідь двозначна і не є простим питанням “так” чи “ні”.

У мене була цікава розмова з Девідом з skateceramics про рейтинг ABEC (і керамічні підшипники для скейтбордів). Він натрапив на мою тираду про те, чому я вважаю, що дорогі керамічні підшипники нічого не варті, і я запитав його, що він, як експерт, думає про ABEC. Давайте трохи розберемося, що насправді означає ABEC, і коли він має і не має значення.

Чи має значення рейтинг ABEC для підшипників скейтборду?

Рейтинг ABEC не має великого значення для скейтбордингу. Підшипник для скейтборду повинен витримувати удари з усіх боків, але рейтинг ABEC стосується точності та допуску кульок. Він не враховує бічне навантаження, ударостійкість або зазор між кульками і доріжками.

Використовуючи здоровий глузд, ви можете штовхати і качати так сильно, як тільки можете, за винятком, звичайно, лонгбордистів, які катаються на швидкісному спуску. Більшість підшипників можуть працювати швидше, ніж людина може їхати на скейтборді, за умови, що це якісний підшипник і він не розплавиться від тертя.

Підшипники для скейтборду не потребують високих обертів для роботи. Типовий скейтбордист не перевищує 2000 обертів на хвилину, як стверджує Боунс, тому високоточний підшипник не потрібен. Це не означає, що ви можете повністю ігнорувати рейтинги ABEC.

Інша сторона аргументу, що ідея несерйозного ставлення до рейтингу ABEC полягає в тому, що такі бренди, як Bones, можуть безкарно продавати свої підшипники як “Skate Rated”, що дуже зручно. Bones пропонує менш точні підшипники, але вони краще справляються з ударами, принаймні так вони нам кажуть.

В основному, вам потрібні точні доріжки та підшипник з дійсно точною внутрішньою посадкою. Це означає більший зворотній зв’язок або “відчуття” від коліс до ваших ніг.

Але на цьому не можна зупинятися – різні матеріали по-різному розширюються/стискаються при нагріванні/охолодженні – тому ви не можете використовувати сталеву доріжку з кулькою з нітриду кремнію і виготовити дійсно точний підшипник. Ось чому деякі виробники підшипників не використовують рейтинг ABEC.

Значення ABEC для підшипників скейтборду

Рейтинг ABEC враховує лише точність виготовлення м’яча. Таким чином, якщо у вас неточні кочення, рейтинг кульки за стандартом ABEC стає неактуальним. Підшипники та раси потрібно розглядати як єдине ціле.
Система оцінювання ABEC – це система оцінювання, яка використовується для вимірювання розмірів, точності та продуктивності підшипників. Абревіатура ABEC розшифровується як Annular Bearing Engineering Committee (Комітет з розробки кільцевих підшипників), а рейтинговою системою керує Американська асоціація виробників підшипників (ABMA).
Система рейтингу ABEC класифікує підшипники за непарними номерами: 1, 3, 5, 7, 9. Чим вищий номер, тим жорсткіші допуски. Таким чином, це відображає ефективність та швидкість, з якою може працювати підшипник, але оскільки це не має великого значення, це не повинно бути найважливішим фактором.
Наприклад, ви бачите ці дешеві підшипники ABEC-9 на Amazon, але я б не довіряв їм, якщо б вони піднімали сходи. Справа не в швидкості обертання. Базові підшипники, такі як Bones Reds, наприклад, не найдовговічніші, але чудовий, простий підшипник ABEC-9, досить надійний, з віком стає швидшим і має непогану ціну.
Шкала ABEC має еквівалентні рейтинги ISO 492, які наведені нижче:
ABEC 1: ISO Клас 6X
ABEC 3: ISO Клас 6
ABEC 5: клас ISO 5
ABEC 7: ISO клас 4
ABEC 9: ISO Клас 2

What About ABEC 11?

За словами Девіда зі SkateCeramics, не існує офіційного рейтингу ABEC-11, хоча ви час від часу зустрічаєте їх. ABEC-11 – це термін, який означає, що він перевищує точність підшипника ABEC-9 – не існує конкретного набору параметрів, яких він повинен дотримуватися, вони встановлюються виробником, але всі вони повинні перевищувати ABEC-9.

Це поширене явище у виробництві – наприклад, у класах захисту від проникнення води та пилу (у США використовується стандарт NEMA), максимальний клас з параметрами – IP68, але ви можете замовити виріб з класом захисту IP69K для спеціальних цілей (наприклад, для глибоководного підводного використання).

Фактори, які роблять якісний підшипник для скейтборду

Більшість брендів використовують легкі підшипники, які мають іншу швидкість розширення, ніж сталь, і за певних температурних умов розширюються повільніше. Якщо ви живете в холодному середовищі, ваші підшипники працюватимуть набагато краще, оскільки вони залишаються прохолоднішими і менше розширюються.
Проблема в тому, що існує не так багато популярних брендів, які пропонують високоякісні матеріали. Вони також не згадують про якість підшипника, окрім як розкидаються заплутаною маркетинговою маячнею. Покопавшись, я починаю вірити, що дорогі підшипники – це не найкращі підшипники для скейтборду.

Гумові щитки

Можливість зняття захисних екранів підшипників – одна з найважливіших функцій. Це дозволяє очистити та змастити їх належним чином. Якщо ви живете в дуже запиленому місці, зняття ущільнень (щитків) означатиме, що ваші підшипники самоочищаються. Якщо в них повно пилу і бруду, підшипники і сепаратор будуть контактувати один з одним і створювати тертя.

Підшипники Bronson Raw, про які я писав нещодавно, навіть не мають захисних екранів і чудово підходять для тих, кому потрібен самоочищувальний підшипник.

Ударостійкість
Якщо ви скейтбордист, який полюбляє кататися на великих об’єктах, вам потрібно щось надійне. Дешевші підшипники (наприклад, дуже дешеві), як правило, просто ламаються від удару. Звичайно, дешевші бренди, такі як Mini Logo, можуть витримати кілька ударів, але, швидше за все, рано чи пізно зламаються.

Ціна VS якість
Витрачати більше 40 доларів США на підшипники не обов’язково. Краще їздити на дешевших підшипниках, які прослужать 6 місяців, ніж купувати дорогі підшипники, які будуть важко працювати цілий рік.

Навколишнє середовище
якщо ви живете в сухій і запиленій місцевості, ваш підшипник буде страждати більше. З часом підшипники будуть збирати пил і бруд, що призведе до скрипучих звуків скейтборду. У нас тут багато дощів, і один з наших місцевих скейтерів примудрився знищити свої Bones Reds через 2 місяці. Ви можете почистити та змастити підшипники або просто придбати новий комплект.

Стиль катання
Це пов’язано з силою удару, але давайте пояснимо це трохи детальніше. Для тих, хто любить кататися по місту, вам не потрібні дорогі підшипники. Просто придбайте комплект підшипників Zealous і все буде добре. Не звертайте уваги на їх кераміку, навіть якщо вони не такі вже й дорогі.

Якщо ви катаєтесь на скейтборді в міні-рампі або вирізаєте миски, дешеві підшипники будуть працювати просто чудово. Не потрібно купувати Bones Super Swiss або Super Red, стандартні підшипники Bronson G2 або Red будуть працювати просто чудово.

Стріт-скейтерам, які катають великі фігури, варто придбати щось, що краще витримує удари. Bones Super Swiss або Bronson G3 – хороший варіант, тому що вони краще справляються з ударами. Але навіть тоді можна розглянути підшипники нижчого цінового діапазону.

Висновок


Отже, ABEC має і не має значення, ключ до хорошого підшипника для скейтборду – це баланс між ціною і якістю.

Рейтингова система ABEC не завжди обов’язково говорить щось про продуктивність або якість підшипників. Дешеві підшипники, які ви знайдете в комплектації, часто працюють не так добре, як підшипники з нижчим рейтингом ABEC. Обирати підшипники для скейтборду лише за рейтингом ABEC – не найкращий варіант.

Зверніть увагу на підшипники, які служать довго і витримують удари. Хороший підшипник для скейтборду повинен складатися з якісних матеріалів і витримувати бічне навантаження, а не просто швидко обертатися.

Авторизація
*
*
Генерація паролю