Закрыть
Заказать звонок
[contact-form-7 id="32" title="Заказать звонок"]
Наш адрес
Одесса, Преображенская, 66
vibertelegram

Міфи про скетбординг: правда про Pop

Вячеслав 21 Травня, 2024

Зазвичай стверджується, що деякі деки мають більшу потужність, ніж інші. Багато людей стверджують, що деякі бренди або типи дек мають більший потенціал. Однак відповідь трохи складніша.

Різниця полягає в скейтбордисті, а не в деці. Ваша манера катання, вага тіла і те, як ви виконуєте трюки, більше визначають звук дошки, ніж бренд, на якому ви катаєтесь, або тип деки. Крім того, нові деки можуть здаватися більш енергійними, але це лише тому, що вони нові і жорсткі.

Зрозумійте динаміку

Pop – це дуже суб’єктивне відчуття, і зазвичай воно залежить від того, як ви катаєтесь і в якому стані знаходиться дека, а не від її бренду.

Нові деки мають більшу жорсткість, але зі зносом цей показник зменшується. Бренди рекламують свої деки для більшої популярності, але здебільшого це є психологічним мотивом, а не реальною різницею в експлуатаційних характеристиках.

Схожість матеріалів і конструкції: Більшість сучасних скейтбордів виготовляються зі схожих матеріалів, зазвичай з шарів кленової деревини, і за схожими технологіями. Хоча бренди можуть хвалитися своїми унікальними особливостями або технологіями, деки в основному однакові. Ця схожість означає, що pop-потенціал не сильно відрізняється від бренду до бренду.

Pop – поняття суб’єктивне і мінливе: Те, що здається великим pop для одного скейтера, може здаватися середнім pop для іншого. Відчуття pop залежить від різних факторів, включаючи вагу фігуриста, його стиль, те, як він виконує трюки, і навіть тип рельєфу, на якому він катається. Pop досить суб’єктивний.

Важливу роль відіграє техніка: Техніка скейтбордингу має значний вплив на те, наскільки сильно скейтер може відірватися від деки. Тому досвідчений скейтбордист зможе вражаюче зіскочити зі звичайної деки, в той час як менш досвідчений скейтбордист не зможе зіскочити так само на тій самій дошці. Це робить навички скейтбордиста більш важливими, якщо не такими ж важливими, як і сама дека в pop-генерації.

Вплив стану деки: Стан деки для скейтборду диктує її продуктивність. Нові деки зазвичай більш потужні через свою жорсткість і тому, що їхня структура ще ціла. Однак, коли дошка зношується, вона стає менш ефективною в розсіюванні ударів. Pop з часом змінюється, навіть на тій самій деці.

Ментальні фактори: Ім’я бренду і маркетинг, як правило, створюють враження, що дека буде звучати сильніше через хайп, який існує навколо неї. Це враження може спотворити об’єктивність, засновану на брендингу і схваленнях скейтерів.

Як працює pop

Коли ви робите оллі, ви сильно тиснете на задню частину скейтборду. Дошка прогинається і накопичує енергію, як пружина. Коли ти відпускаєш, дошка повертається у вихідне положення. Ця пружинна дія і є поштовхом дошки. Це те, що піднімає вас і дошку в повітря. Поштовх залежить від здатності дошки згинатися і пружинити назад. Занадто жорстка або занадто м’яка дошка не буде так само добре спливати.

Більшість скейтбордів виготовляються з декількох шарів дерева, яке називається клен. Кількість шарів зазвичай коливається від семи до дев’яти. Кількість шарів може впливати на відчуття дошки і на те, наскільки сильно вона відскакує. Більша кількість шарів зазвичай означає жорсткішу дошку, що може дати вам більше відскоку, але це також може зробити дошку важчою.

Форма дошки, особливо її вигин спереду і ззаду, також змінює відчуття відскоку. Більш глибокий вигин може допомогти вам ще більше контролювати свої трюки, надаючи більше pop.

Pop – це здебільшого техніка

Скейтери роблять pop, ковзаючи ногою по дошці і повертаючи щиколотку, щоб допомогти скейтборду відірватися від землі. Шорстка стрічка на верхній частині дошки допомагає вашій нозі схопитися за дошку і підняти її вгору. Висота дошки буде залежати не тільки від того, як вона зроблена, але і від здатності скейтера стрибати і штовхати дошку.

І не завжди потрібно сильно вдаряти хвостом дошки по землі, щоб зробити хороший стрибок – можна обійтися і без цього.

Pop – це головним чином про техніку
Шорстка стрічка на верхній частині дошки допомагає нозі зчепитися і підтягнути дошку вгору. Висота підйому дошки залежить не тільки від того, як вона зроблена, але й від того, наскільки добре скейтер вміє стрибати і підштовхувати дошку.

І вам не завжди потрібно сильно вдаряти хвостом дошки по землі, щоб зробити хороший стрибок; це можна зробити і без цього.

Життєвий цикл Pop

Зламана дека powell peralta flight deck
Деки для скейтборду, як і живі істоти, мають життєвий цикл, особливо коли мова йде про їхній поп. Цей шлях від хрускоту нової деки до більш приглушеного відчуття старої дуже важливий для розуміння скейтерами.

Дошки зношуються при кожному приземленні, нанотрубки руйнуються кожного разу, коли ви приземляєтесь на оллі. Ось чому дошки стають м’якими. Але якщо ви робите дошку занадто жорсткою, передача енергії відбувається неправильно, резонанс неправильний. Так ви втрачаєте ударну силу.

Нова колода Deck Prime: Абсолютно нова колода забезпечує найкращий поп, з її свіжою жорсткістю і чуйністю, завдяки чому трюки відчуваються легше і жвавіше.
Ефект зносу: З часом постійне використання розм’якшує деревні волокна колоди, що призводить до поступової втрати жорсткості та звуку. Це також проявляється у фізичному зносі, наприклад, подряпинах і відколах.
Розпізнавання зниження звуку: Виявлення зниження звуку включає в себе збільшення зусиль при виконанні трюків, зменшення висоти і зміну звуку колоди при ударі об землю.
Час для змін: Заміна колоди залежить від особистих уподобань, частоти катання та стилю. Для деяких ковзанярів зношена колода все ще може бути кращою, але значне зниження чутливості часто сигналізує про те, що настав час замінити її на нову.

Свіжі деки Cripsy Fresh
Нова колода для скейтборду – це щось особливе. Вона жорстка і сповнена життя, що робить її чутливою до кожного руху. Це той момент, коли ваша колода має найбільшу пружність, що додає вам висоти та чіткості у виконанні трюків.

Коли ви використовуєте скейтборд, він починає змінюватися. Постійні приземлення і навантаження від трюків починають розм’якшувати деревину. Це розм’якшення призводить до того, що дека втрачає свою жорсткість, яка необхідна для хорошого попадання.

Ви почнете помічати, що ваша дошка не повертається назад так різко, як раніше, і ваші трюки можуть не мати тієї ж висоти або клацання. Фізично, колода також матиме ознаки зносу – подряпини, відколи і, можливо, тріщини – все це сприяє зниженню звуку.

Від чіткого звуку до глухого стуку
Зрозуміти, що звук вашого скейтборду слабшає, може бути непросто. Це поступовий процес, і його легко не помітити в повсякденному житті. Можливо, ви відчуваєте, що працюєте над трюками більше, або вони вже не здаються такими високими чи плавними, як раніше.

Також зверніть увагу на звук вашої дошки. Свіжа колода має чіткий звук, коли вона вдаряється об землю, але в міру того, як хлопок зникає, цей звук стає більш глухим.

Не існує єдиного правила щодо того, коли потрібно замінювати колоду. Це залежить від багатьох речей, таких як частота катання, типи трюків, які ви виконуєте, і те, що ви відчуваєте.

Деякі скейтери навіть віддають перевагу злегка зношеним колодам для виконання певних трюків. Але якщо ви відчуваєте труднощі при виконанні трюків або колода здається млявою, можливо, настав час придбати нову.

Важливо знати життєвий цикл вашої колоди. Це допоможе вам максимально ефективно використовувати колоду, коли вона в розквіті сил, і розпізнати, коли настав час переходити до нової.

Бренд колоди не так важливий, як ви думаєте
Хоча лояльність до бренду та естетика є важливими аспектами культури скейтбордингу, вони можуть не відігравати значної ролі у фактичних характеристиках скейтборду, особливо коли мова йде про поп.

Матеріали, конструкція та індивідуальний стиль катання більше впливають на те, як працює дека.

Скейтери можуть виявити, що розгалуження та випробування різних брендів може бути корисним досвідом, пропонуючи нові перспективи і, можливо, покращуючи їхню продуктивність та задоволення від спорту.

У культурі скейтбордингу бренди часто займають важливе місце, і багато скейтерів лояльні до конкретних імен. Однак, коли справа доходить до популярності та загальних характеристик деки для скейтбордингу, бренд може бути не настільки важливим, як багато хто вважає.

Кут нахилу та висота візка
Висота скейтборд-візків може впливати на силу удару скейтборду, але цей ефект часто менш помітний у порівнянні з такими факторами, як форма деки, матеріал і техніка скейтера.

Коли справа доходить до важеля і кута підйому, вищі візки піднімають центр ваги скейтборду. Ця зміна може вплинути на важелі, якими користується скейтер, коли ініціює поп, що, як правило, вимагає іншої техніки.

Кут, під яким хвіст скейтборду торкається землі, змінюється з висотою візків. Більш високі деки можуть призвести до менш крутого кута, що може вплинути на ефективність попа.

Висновки


Незважаючи на те, що різні бренди рекламують унікальні характеристики, реальність така, що більшість колод виготовляються зі схожих матеріалів, в основному клена, з використанням схожих методів виробництва на кількох великих фабриках.

Це призводить до того, що різниця в характеристиках між брендами мінімальна. Вибір деки часто зводиться до суб’єктивних факторів, таких як відчуття, вага, форма та індивідуальний стиль скейтера.

Скейтери часто обирають бренди скейтбордів, тому що їм подобається дизайн, культура бренду або їх рекомендує відомий скейтер. Але цей вибір більше пов’язаний з тим, що подобається особисто їм, а не з тим, що один бренд кращий за інший.

Випробувати різні деки для скейтборду – хороша ідея, особливо для скейтерів, які ще тільки вчаться. Це допоможе з’ясувати, яка дошка найкраще підходить для вашого стилю катання.

Авторизація
*
*
Генерація паролю