Закрыть
Заказать звонок
[contact-form-7 id="32" title="Заказать звонок"]
Наш адрес
Одесса, Преображенская, 66
vibertelegram

Накладки на скейтборд – зазвичай вони не потрібні

Вячеслав 25 Травня, 2024

Я вже не пам’ятаю, навіщо я додав підставки для стояків до своєї системи, і чим більше я про це думаю, тим менше впевненості в їхніх перевагах. Настав час трохи розібратися в тому, що таке райзерні прокладки і коли вони потрібні! У цьому посібнику ми розповімо про райзерні прокладки як для скейтбордистів, так і для тих, хто любить кататися на великих м’яких колесах.

Вони бувають різних розмірів, різної твердості і навіть з різними кутами нахилу (клиновидними) для більшої виразності. Скейтбордистам не варто купувати накладки товщиною більше 1/8″, оскільки це негативно вплине на вашу здатність виконувати трюки.

Незважаючи на всі переваги, мінусів все ж таки більше. Рекомендується використовувати 1/16″ райзерні або амортизаційні прокладки, але товстіші райзерні прокладки в основному призначені для круїзних скейтбордів і лонгбордів.

Для чого призначені накладки на скейтборд

Є багато причин, чому вам потрібні підніжки. У багатьох випадках вони допомагають запобігти укусам коліс, які трапляються, коли немає достатнього зазору між декою та колесами.

Кутові підніжки мають іншу мету. Оптимізувати радіус повороту без втрати балансу. Якщо ви хочете карвінгувати на скейті, лонгборді або круїзі. Кутові підйомники необхідні, без них повороти стають набагато складнішими.

Зазвичай вони забезпечують додатковий зазор для збільшення простору між декою та колесами скейтборду. Більший зазор дозволяє глибше карвінгувати і допомагає уникнути прикусу коліс.

Це також залежить від вашої ваги та твердості втулок. Якщо ваші втулки занадто м’які, або вам так подобається, ви маєте більше шансів, що колеса будуть контактувати з декою.

На мою думку, скейтбордистам взагалі не потрібні підставки під колеса, вони призначені для лонгбордингу і тільки ускладнюють катання на скейті. Якщо ви любите кататися і робити пару базових трюків, ви можете розглянути можливість використання райзерів.

Технічним стріт-скейтерам краще триматися подалі від райзерів, звичайно, тонка амортизаційна прокладка не вплине на продуктивність, але райзери зроблять виконання трюку неприємним.

Riser Pads VS Shock Pads

Звичайні жорсткі накладки на стояки призначені, головним чином, для збільшення кліренсу коліс, щоб запобігти їхньому проколюванню. Амортизаційні подушки служать двом цілям: запобігають прикусу коліс і поглинають вібрації від ударів, щоб запобігти утворенню тріщин під тиском. Амортизатори виготовляються з гуми і, очевидно, м’якші. Вони також забезпечують більший комфорт при їзді по нерівній поверхні.

Якщо ви їздите на колесах понад 57 дюймів, вони не дуже допоможуть у запобіганні прикусу коліс (в залежності від щільності ваших вантажівок).

Накладки на роузер призначені для того, щоб підняти дошку вище від землі, але вони також роблять ваше катання менш стабільним через більш високий центр ваги. Товстіші райдери чудово підходять для лонгбордів і круїзерів, але менш підходять для скейтбордів.

Типи накладок для стояків

Накладки на райдери бувають різних розмірів, кутів нахилу, і навіть їхня твердість може бути різною. На щастя, скейтбордистам не потрібно турбуватися про клиноподібні підкладки або дюрометр. Це для круїзерів і лонгбордистів, скейтбордистам потрібні лише стандартні райдери. Давайте подивимось на різні типи накладок:

Стандартні накладки на стояки

Найчастіше використовуються стандартні райзерні накладки. Зазвичай на скейтбордах можна знайти накладки розміром від 1/8″ до 1/4″, хоча останні зустрічаються досить рідко. Стандартні райзерні накладки бувають різних розмірів, зазвичай більші підходять для лонгбордів та круїзерів, а не для звичайних скейтів.

Клиновидні або кутові накладки на стояки

Кутові райзерні накладки призначені не для скейтбордингу, а для круїзерів та лонгбордів. Вони допомагають збільшити радіус повороту і чудово підходять для карвінгу. Залежно від кута і способу їх встановлення, вони можуть зробити вашу дошку надзвичайно чутливою.

Кутові прокладки також бувають різних розмірів і різного діаметру. М’якіші прокладки дозволяють ще глибше карвінгувати і швидко повертаються у форму.

Амортизаційні прокладки

Амортизатори допомагають зменшити вібрації та удари, а також запобігають утворенню тріщин під тиском біля місця, де ви кріпите опорні плити вантажівки. Наскільки мені відомо, амортизатори бувають 1/16″ і 1/8″. Ви можете складати їх у стопку, якщо хочете, але краще придбати більші стандартні стояки.

Коли потрібні накладки на стояки?

Накладки на деки потрібні тоді, коли між декою та колесами скейтборду недостатньо місця. Без них різкий поворот може призвести до блокування коліс і повної зупинки дошки до того, як ви це зрозумієте. Це називається “прикус коліс” і може призвести до неприємних ударів.

Додавання накладок на райзери дає додатковий зазор для більш глибокого карвінгу без необхідності турбуватися про те, що ви можете травмуватися. Важко сказати, чи потрібні вам підкладки, тому що це залежить від кількох факторів, таких як

Ваша вага
Твердість ваших втулок
Діаметр ваших коліс
Герметичність ваших вантажівок
Ось загальне керівництво, я створив цю таблицю, яка враховує вагу, діаметр коліс та розмір обладнання:

Wheel size (mm)Riser size (inch)7-Ply deck Hardware length (inch)8-Ply or 9-Ply deck hardware lenght (inch)
49mm – 54mmNo risers7⁄8″1 1⁄8″
55mm – 56mmNo need if you ride trucks tight7⁄8″1 1⁄8″
55mm – 56mm1⁄8″ if you ride loose trucks1 1⁄8 – 1 1⁄41 1⁄4 – 1 1⁄2″
57mm – 58mm1⁄8″1 1⁄8 – 1 1⁄41 1⁄4 – 1 1⁄2″
59mm – 60mm1⁄8″ – 1⁄4″1 1⁄8″ – 1 1⁄4″1 1⁄4″ – 1 1⁄2″

Купуйте прокладки для стояків, якщо ваші колеса мають діаметр 57 мм або більше, в цьому випадку прикус коліс стане проблемою. Якщо ви катаєтесь дуже вільно і маєте колеса 56 мм, ви можете розглянути можливість придбання амортизаційних накладок 1/16″ або 1/8″. Таким чином ви будете впевнені, що ваші колеса не будуть контактувати з декою під час виконання трюків або глибокого карвінгу.

Це, в принципі, все, що потрібно знати, давайте подивимось на деякі плюси і мінуси райзерних накладок.

Переваги накладок на стояки

Завдяки додатковій висоті ви матимете більший попс. Відстань між вашим хвостом і поверхнею збільшиться, що може призвести до більш високих оллі. Зараз це здебільшого зводиться до техніки, ви не будете автоматично підніматись вище через райзерні прокладки, але в теорії додатковий простір повинен забезпечити більшу віддачу.

Чесно кажучи, єдиний реальний плюс для скейтбордистів – це менший прикус коліс. Додавання стояків робить трюк набагато складнішим.

Недоліки накладок на стояки

У райзерів є чимало мінусів. Хоча вони чудово підходять для лонгбордів і круїзерів, для скейтбордистів вони не підходять. Вищий центр ваги робить скейтборд нестабільним, а трюки важче приземлятися. Додавання 1/16″ амортизаторів або 1/8″ стояків не сильно вплине на приземлення ваших трюків. Все, що виходить за рамки цього, буде розчаровувати

Висновок

Для скейтбордів підійдуть прокладки для райзерів, якщо ви використовуєте ударні прокладки 1/16″ або 1/8″. Хоча вони запобігають прикусу коліс, вони також роблять трюки приземлення набагато складнішими і роблять вашу їзду дуже нестабільною. Краще купити колеса меншого розміру замість того, щоб додавати підставки.

Амортизатори рекомендуються тим, хто з’їжджає з величезних сходів. Вони допомагають поглинати удари і запобігають утворенню тріщин під тиском.

Існує причина, чому ви ніколи не бачите скейтбордистів, які катаються на 1/2″ підніжках – вони призначені для лонгбордингу, а не для скейтбордингу. Якщо ви хочете створити свій власний круїзер і перестрибнути кілька бордюрів, ми рекомендуємо використовувати стояки. Великі м’які колеса призведуть до того, що вони будуть кусатися, а додавання райзерів змінить ситуацію.

Авторизація
*
*
Генерація паролю