Закрыть
Заказать звонок
[contact-form-7 id="32" title="Заказать звонок"]
Наш адрес
Одесса, Преображенская, 66
vibertelegram

Велосипед для повсякденного життя: вивчаємо скелет – раму

Вячеслав 8 Вересня, 2022
Велосипеди

Настав момент поговорити про основу основ будь-якого велосипеда – про раму. Знаємо, що від цієї запчастини, а саме від її конструкції, залежить характер подорожі та комфорт вело-водія. Минулого часу нам були доступні лише два види рам: умовно назвемо їх тип «Україна» та тип «Десна». Сьогодні ж різноманітність вело продукції змушує користуватися дещо іншою термінологією. Намагатимемося розібратися докладніше.

Основні поняття про рами

Отже, що варто знати про велосипедні рами перед покупкою велосипеда? Насамперед варто зрозуміти, що краще той велосипед, конструкція якого легша і міцніша. Це позитивно впливає на швидкість, прохідність і комфорт подорожі. Тому звертаємо увагу на дві основні характеристики велосипедних рам.

Конструкція рами

Типы рам: А – класична закрита, Б – відкрита, В – складна, Г – експериментальна

Більшість авторів, які пишуть на велосипедну тематику, схильні поділяти конструктивні типи рам на три основні категорії. Проте час і еволюція та розвиток робить свою справу. Тому, на нашу думку, рами конструктивно слід розділяти на 4 категорії.

Класична закрита рама: складається з двох труб, що утворюють два трикутники. Задній трикутник роздвоєний і служить вилкою заднього колеса. Колишні велосипеди України випускалися саме із таким типом рами. У народі їх вважають по-справжньому чоловічим типом, оскільки посадка на такий транспортний засіб вимагає певних “акробатичних” навичок. Але незважаючи на такі проблеми, закрита рама досі користується популярністю, адже з усіх існуючих конструкцій вона найбільш жорстка, що дозволяє конструкторам без зайвих винаходів зменшувати її вагу.

Відкрита рама – без верхньої трубки або з верхньою трубкою, яка увігнута та розташована паралельно з нижньою трубкою. У народі такі велосипеди називаються жіночими, оскільки на них легко можуть сідати жінки в спідницях, не порушуючи при цьому рамок пристойності. Але знову ж таки ці поняття відносні і на велосипедах з відкритою рамою охоче катаються чоловіки. Єдиним недоліком такого типу рам є те, що в порівнянні із закритими рамами вони завжди важчі через особливості жорсткості такої конструкції. Тож не дивно, що на шосейних велосипедах відкриті рами не використовуються.

Складні рами. Можливо, їх краще вважати підвидом відкритого типу рам, адже в більшості випадків вони майже ідентичні. Їх особливістю є можливість складати раму навпіл для зручного ручного транспортування.

Експериментальний тип рам. До них відносяться всі види рам, які не вписуються у вищевикладені категорії. Сюди можна віднести вже широко поширені дві підвісні рами, які мають ознаки закритого типу рам складаються з двох незалежних частин, які з’єднані між собою амортизатором. І цілком екзотичні конструкції з лежачим становищем велосипедиста або кастом-серії.

Матеріали виготовлення рами

Відомо, що рами виготовляються із металевих трубок. Однак усі сюрпризи ховаються у тому, який саме метал використовують для виливки. Стандартно дешеві велосипеди виготовляються із високовуглецевої сталі. Такі рами важкі та не міцні.

З 30-х років для виготовлення рам стали застосовувати леговану сталь, відому у наші дні як хромомолібденову сталь. Рами з такого матеріалу не набагато важчі за алюмінієві, а також характеризуються гарною зносостійкістю. Такі рами ніколи раптово не ламаються. Мають відносну м’якість, а тріщини у них розширюються поступово і повідомляють про себе тріском і поступовим зниженням жорсткості. У той же час вони дешеві у виробництві.

Цікавим матеріалом виготовлення рам є титан. Його перевагами є легкість, міцність при зниженій вазі, корозійна стійкість. Однак він дорогий у виробництві, що робить його застосування ліквідним лише до дорогих спортивних велосипедів.

З 80-х років минулого століття популярність набули рами з алюмінієвих сплавів. Вони мають таку ж вагу, як титанові, а також більш високу жорсткість. Єдиним недоліком алюмінієвих рам є те, що вони руйнуються раптово.

Нещодавно на ринку з’явилися магнієві рами. Вони дуже легкі, мають хороші механічні характеристики, але дуже низька корозійна стійкість. Невелика тріщина лакового покриття може спричинити непоправні наслідки.

І, нарешті, ноу-хау у вело-виробництві – використання композитних матеріалів, і зокрема вуглепластику чи карбону. Дуже легкі та міцні, але тендітні та дорогі у виробництві. Тож за ними світле майбутнє.

Висновки

Озброївшись знаннями про типи рам та властивості матеріалів, можемо сміливо вибирати двоколісного друга, знаючи, що від нього можна очікувати. А вибір варто робити, ґрунтуючись на тому, яку мету має на меті купівля велосипеда і, само собою, відштовхуючись від бюджету. Якщо Вам потрібна така запасна частина, як велосипедна рама, Ви з легкістю можете відвідати відповідний розділ нашого сайту та підібрати потрібний екземпляр. А наші онлайн-консультанти – справжні професіонали своєї справи і допоможуть Вам з вибором. Катайтеся надійно та із задоволенням!

Авторизація
*
*
Генерація паролю