Закрыть
Заказать звонок
[contact-form-7 id="32" title="Заказать звонок"]
Наш адрес
Одесса, Преображенская, 66
vibertelegram

Чи шкідливе взуття для ніг? Це важливо

Вячеслав 21 Травня, 2024

Нещодавно я оговтався від неприємної травми ноги через зношені Vans. Коли я зрозумів, що вони не дуже добре захищають від ударів, було вже запізно. Треба було замінити устілки, урок засвоєний. Тож чи шкідливе скейт взуття для ніг?

Взуття для скейтбордингу не є шкідливим для ніг, залежно від типу черевика, який ви купуєте. Черевики на супінаторі забезпечують достатню підтримку при ходьбі, а от вулканізовані черевики не мають супінатора і, як правило, вважаються шкідливими для ніг.

Класичні черевики Vans, наприклад, не підтримують супінатор, мають слабку амортизацію і підходять не кожному скейтеру. Якщо носити їх цілий день, це може призвести до болю в ногах. Професійні моделі мають спеціальні устілки (Popcush), але коштують дорожче і їх можна носити цілий день.

Давайте розглянемо, які типи взуття для скейтбордингу чудово підходять для повсякденного носіння, а яких варто уникати. Також у мене є кілька рекомендацій для тих, кому потрібна велика підтримка суглоба при катанні на скейтборді.

Чи підходить взуття для скейтбордингу для ходьби?


Хоча скейт взуття в першу чергу призначене для катання на скейтборді, багато з них також підходять для ходьби, за умови, що вони мають правильні характеристики, такі як достатня амортизація, відповідна підтримка супінатора і відповідний тип підошви.

Взуття для скейтбордингу може бути придатним для ходьби в залежності від декількох факторів:

Амортизація: Адекватна амортизація взуття має вирішальне значення для комфортної ходьби. Взуття з хорошою амортизацією може забезпечити необхідну підтримку вашим ногам під час тривалої ходьби.
Супінатор: Деякі моделі скейтових черевиків, наприклад, Vans Classics, мають слабкий супінатор, що може бути не ідеальним варіантом для всіх, особливо для тих, хто потребує більшої підтримки стопи. Однак інші моделі, наприклад, професійні або спеціалізовані моделі, можуть забезпечити кращу підтримку суглоба і бути більш зручними для щоденного використання.
Тип підошви: підошва скейтових черевиків також відіграє важливу роль. Вулканізоване взуття для скейтів зазвичай менш придатне для довгих прогулянок через свою твердішу підошву, яка може не забезпечувати достатньої амортизації та підтримки. З іншого боку, ковзани на підошві часто краще підходять для прогулянок на довгі дистанції, оскільки вони, як правило, забезпечують більшу амортизацію та підтримку.
Особисті вподобання та тип стопи: Вибір правильного типу скейтових черевиків для ходьби також залежить від ваших особистих вподобань та типу вашої стопи. Ноги кожної людини різні, і те, що добре працює для однієї людини, може бути не таким зручним для іншої.
Скейтборди на супінаторі чудово підходять для прогулянок, і ви можете носити їх кожен день. Підошва забезпечує достатню підтримку п’яти та правильний супінатор, тому довгі прогулянки не є проблемою. Підошва на чашечках товстіша, тому їх можна носити в школу, на роботу і навіть для занять іншими видами спорту, наприклад, гірським велосипедом, завдяки міцній підошві.

Взуття для скейтбордингу на підошві пропонує велику підтримку.
Підходять як для скейтерів, так і для тих, хто не катається.
Зазвичай дорожчі.
Вулканізоване взуття для скейтбордингу не дуже добре підходить для носіння цілий день. Тонка підошва і відсутність супінатора можуть викликати дискомфорт після тривалого носіння. Хоча це дійсно залежить від ваших ніг, моя дружина носить вулканізоване взуття для скейтбордингу без проблем. Це те, що ви повинні з’ясувати для себе. Вулканізоване взуття також має багато переваг для скейтбордингу:

Вони забезпечують краще відчуття дошки
Легко розношуються, зазвичай не довше години
дешевше

Чи шкідливий скейт для ніг?

Скейтбординг шкідливий для ніг. За словами доктора Первіса з Американського коледжу хірургів стопи та гомілковостопного суглоба, катання на скейтборді може бути важким для ваших стоп та щиколоток через усі удари. Правильне взуття та/або устілки зменшать навантаження від ударів і потребують регулярної заміни.

Навіть якщо ви просто катаєтесь вулицями, варто міняти взуття кожні 3-6 місяців (залежно від того, як часто ви катаєтесь). Наскільки шкідливий скейтбординг для ніг, насправді залежить від людини.

Наприклад, мої п’яти вже не витримують ударів, як раніше, і якщо я ходжу босоніж цілий день, у мене починають боліти ступні. Після багатьох років катання на скейтборді мої ноги вже не ті, що раніше.

Озираючись назад, більшість старших скейтерів в якийсь момент зупинялися. У хардкорних стріт-скейтерів болять коліна і стегна, у мене особисто проблеми тільки зі ступнями, тому що я давно перейшов на перехідний скейтбординг.

Навіть якщо ви купуєте якісне взуття, яке амортизує удари, або маєте спеціальні устілки, в довгостроковій перспективі ваші ноги будуть страждати. Це звучить погано, але майже кожен вид спорту має певні негативні побічні ефекти.

Користь значно переважає шкоду. Я не проти того, що мої ноги потребують додаткової підтримки в наші дні. Я не проміняв би все те задоволення, яке я отримував (і досі отримую) від скейтбордингу. Скейтбординг корисний для психічного здоров’я, як і будь-яка інша фізична вправа. Скейтбординг робить більше для мого самопочуття, ніж будь-який інший вид спорту. Але це лише моя думка.

Чому болять ноги при катанні на скейтборді?

Я не лікар. Якщо ви відчуваєте біль кожного разу, коли катаєтесь на скейті, проконсультуйтесь з медичним експертом. Я можу лише порадити пошукати інше взуття, але підібрати правильне взуття нелегко.

Ваші ноги можуть боліти під час катання на скейтборді з наступних найпоширеніших причин:

Ви носите неправильне взуття.
Ви новачок у скейтбордингу, і вашим ногам потрібен час, щоб пристосуватися.
Травма, яку потрібно лікувати.
Існує багато інших причин, але зазвичай це пов’язано з тим, що ви новачок у скейтбордингу. Вашим ногам потрібен час, щоб звикнути стояти на скейті і штовхатися. Просто не поспішайте, нарощуйте темп і не забувайте робити перерви.

Зверніть увагу, що навіть у досвідчених скейтбордистів від катання на скейті болять ноги. Це цілком нормально, але через деякий час з цим можна буде впоратися. Навіть просто штовхання скейтборду може викликати дискомфорт.

Спиратися на передню ногу під час штовхання скейтборду – це складний рух, який викликає навантаження на обидві ноги. Намагання втримати рівновагу – ще одна причина, компенсація та корекція пози часто призводить до того, що стопу зводить судома. Коли ви станете краще кататися, ваші ноги звикнуть до дошки.

Кілька років тому я почала кататися на світчі, і обидві мої ноги боліли лише після кількох хвилин катання. По суті, я заново вчився кататися на скейті. Звикання до свіч-позиції зайняло багато часу, але як тільки я відчув себе комфортно, судоми і біль пройшли (ну, в основному).

Якщо ви відчуваєте дискомфорт навіть тоді, коли знаєте, як кататися комфортно, подумайте про інше взуття, яке пропонує кращу амортизацію. Майте на увазі, що існує багато травм стоп, які потребують уваги медичного експерта. Нове взуття не завжди допоможе.

Нарешті, якщо у вас починає боліти ахіллове сухожилля (зазвичай на поштовховій нозі), зробіть перерву і продовжуйте їздити, як тільки біль зникне. Зазвичай це відбувається через те, що ви катаєтесь занадто часто і не даєте собі часу на відновлення. Розтягнення ахіллового сухожилля – це не жарт. Я отримав цю травму, тестуючи пару круїзних скейтбордів.

Взуття для скейтбордингу з підтримкою склепіння
Взуття для скейтбордингу з підтримкою забезпечує менше відчуття дошки, але більш комфортне. Є черевики, які пропонують і те, і інше, але завжди є певний компроміс. Загалом, вулканізовані черевики дозволяють краще відчувати дошку завдяки тонкій підошві, але вони не дуже добре поглинають удари при з’їздах зі сходів.

Дехто вважає, що вулканізовані черевики кращі, дехто – що чашки кращі, все залежить від того, що вам більше до вподоби. Ми протестували кілька моделей взуття, які забезпечують хорошу підтримку. Купуйте ці черевики, тільки якщо вам потрібні зручні черевики, які забезпечують хорошу підтримку. Я б не назвав ці черевики найкращими, але вони вирішують певну проблему.

eS Silo

Це взуття, яке я ношу, коли болять п’яти. Час від часу я отримую синяк на п’яті, і вони дійсно роблять катання керованим у погані дні. eS Silo – дуже громіздкі черевики, і потрібно багато часу, щоб їх розношувати.
Я б не обирала їх для відчуття дошки, я катаюсь в них лише за необхідності, тому що через надзвичайно товсту підошву важко відчути дошку. Оллі та кікфліпи відчуваються незручно на початку, але через деякий час це стає краще.
Надзвичайно зручні і можуть залишатися зручними після тривалого катання
Відсутність відчуття дошки ускладнює виконання технічних трюків.
Не найміцніше взуття.

DVS Commanche 2.0

DVS Commanche 2.0 чудово підходять для тих, хто трохи важчий та/або вищий за середній зріст, але вони не дуже міцні. Вони поставляються з чудовими устілками, а їхня амортизація дійсно творить чудеса. Ви можете кататися в них кілька годин без необхідності кидати катання через біль у ногах.

Якщо ви обираєте це взуття, майте на увазі, що замша не найкращої якості. Дірки з’являться приблизно через 30 годин катання на скейті, а через 50 годин вони повністю зникнуть. Моя порада – проклеювати шви (взуттєвою замазкою) перед тим, як використовувати їх, і залатати дірки якомога швидше. Якщо цього не зробити, вони швидко порвуться.

Не найміцніше взуття, але надзвичайно зручне.
Чудово підходять для високих та важких фігуристів.
Знову ж таки, громіздкі черевики, як ці, пропонують менше відчуття дошки.

DC Kalis S

DC kalis S – це також дуже об’ємні черевики, які пропонують велику підтримку. Ви можете носити їх цілий день, як звичайні черевики, і кататися в них годинами без дискомфорту.
Знову ж таки, дуже об’ємні черевики з великими устілками та надзвичайно товстою підошвою, які потребують деякого часу, щоб звикнути до них. Не ідеальні для відчуття дошки, але чудові для тих, кому потрібна підтримка.

Consider Insoles

Якщо ви задоволені своїм взуттям, але хочете отримати додаткову підтримку, подумайте про устілки. Я завжди замінюю стандартні устілки на устілки Dr. Scholl, які ідеально підходять для скейтбордингу. Багато професіоналів використовують їх і не дарма. Крім того, забудьте про всі ці бренди скейтових устілок, вони дуже дорогі, але не можуть зрівнятися з Dr. Scholl’s.

Твердий пластик збоку захищає ваші ноги під час приземлення, а гелеві подушечки поглинають удари. Вони не є рішенням для всього, але вони точно допомагають поглинати деякі удари. Не забувайте їх замінювати, поступово вони будуть працювати все гірше.

Заключні думки

Незалежно від того, чи є ви скейтбордистом або просто любите скейт, переконайтеся, що ви вибрали правильне взуття. Скейтбординг може бути особливо важким для ніг, і правильне взуття має величезне значення.

Регулярно міняйте взуття, навіть якщо ви катаєтесь тільки на боулах, верт або міні-рампах. Я дізнався це на власному досвіді, і ваші ноги заживають дуже довго.

Подумайте про устілки, якщо ви любите жорстке катання, бо коли ви носите взуті черевики, вам буде боляче спускатися по 7 сходах. Правильне взуття та устілки мають велике значення.

Авторизація
*
*
Генерація паролю